Naudingi leidiniai tėvams ir globėjams

LEIDINIAI:
 LEIDINIŲ APRŠYMAI:
   
Leidinys
"Stiprių santykių tarp tėvų ir vaiko kūrimo vadovas: teigiamas, vaiko teisių nuostatotomis pagrįstas požiūris" Šis leidinys yra skirtas tėvams, nepriklausomai nuo to, kokio amžiaus vaikus jie augina ir kokioje kultūroje gyvena. Informacija, kuri pateikta šiame leidinyje, bus naudinga bet kokiems tėvų ir vaikų santykiams.
Šis leidinys taip pat naudingas specialistams - mokytojams, ikimokyklinio ugdymo pedagogams, jaunimo darbuotojams, socialiniams pedagogams, mokytojų padėjėjams, auklėtojams. Leidinys gali suteikti įžvalgų, kurios padės specialistams efektyviau mokyti ir palaikyti vaikus.
Informacija, pateikiama šiame leidinyje, taip pat padės politikams, įstatymų leidėjams ir Seimo nariams geriau suprasti "pozityvios drausmės" sampratą. Išdėstytos mintys formuoja nesmurtinės, efektyvios tėvystės viziją, kuri gali būti integruota į politinius sprendimus, skatinant veiksmingos vaiko apsaugos įstatyminės bazės kūrimą.

   
Knygelė
"Aš einu į teismą"


 Vaikai, turintys liudyti teisme, dažnai išgyvena didelę baimę ir nerimą. Labai svarbu vaikui iš anksto papasakoti apie jo laukiantį teismo procesą, kad ši žinia neužkluptų netikėtai. Svarbu vaikui suprantamais žodžiais papasakoti: kas yra teismas; kokie žmonės dirba ten; kada ir kodėl vaikai turi eiti į teismą; ką reiškia liudyti ir kuo liudininkai yra svarbūs; kaip vyksta liudijimas. Šie dalykai yra sklandžiai aprašyti šioje knygelėje. Knygelę galima skaityti ir pildyti kartu su savo vaiku.
Leidinį elektroniniu formatu galite atsisiųsti paspaudę knygelės pavadinimą.
   

Knygelė
"Kai vaikas dalyvauja teisiniame procese.
Informacija ir patarimai tėvams, globėjams ir visiems,
kam tenka lydėti vaikus liudyti teisiniame procese"

 
Knygelėje "Kai vaikas dalyvauja teisiniame procese. Informacija ir patarimai tėvams, globėjams ir visiems, kam tenka lydėti vaikus liudyti teisiniame procese" (2010) pateikiame praktinių patarimų, kaip padėti vaikams pasiruošti jų laukiančioms teisinėms procedūroms. Čia taip pat rasite patarimų suaugusiems, kuriems vaikų dalyvavimas teisiniame procese kelia rūpestį ar nerimą.
Leidinį elektroniniu formatu galite atsisiųsti paspaudę knygelės pavadinimą.
Norinčius gauti atspausdintų leidinių, kviečiame kreiptis į Paramos vaikams centrą tel. (85)2715980, 861143567 arba el. paštu pvc@pvc.lt

   
Knygelė
"Kai vaikas liudija teisme"
 

Liudytojai kviečiami į teismą papasakoti, kas jiems atsitiko, ką jie matė ar girdėjo. Dalis vaikų puikiai jaučiasi liudytojų vaidmenyje, tačiau kitiems tai kelia daug įtampos. Jie gali jaustis tarsi padarę ką nors blogo, jiems gali reikėti artimų suaugusiųjų pagalbos.
Šioje knygelėje pateikiam keli praktiniai patarimai, kaip padėti teisme liudysiančiam vaikui pasiruošti. Čia taip pat yra patarimai suaugusiems, kuriems tokia padėtis kelia rūpestį ar nerimą. Žinant ką daryti ir ko tikėtis vykstant teisinėms procedūroms, bus lengviau apsaugoti konkretų vaiką.
Leidinį elektroniniu formatu galite atsisiųsti paspaudę knygelės pavadinimą.

   

Knyga
"Galiu padėti savo vaikui"

 

 Tai dar viena vertinga knyga smurto ir agresijos tema. Autorė skatina tėvus patikėti, kad jie yra svarbiausieji žmonės, galintys daugiausiai padėti savo vaikui bei suteikia jiems vertingus įrankius, leidžiančius tai padaryti.
Pirmiausia – kaip pamatyti ir atpažinti, kad prieš Jūsų vaiką naudojamas smurtas? Kokie būna vaikų naudojami smurto veiksmai? Kas yra reikalingi pagalbos? Kaip padėti smurto aukoms ir patiems smurtautojams? Kokių konkrečių veiksmų imtis? Ką daryti, jei sužinojote, kad Jūsų vaikas smurtauja? Kokie yra svarbiausi profesionalios, sisteminės pagalbos šaltiniai? Kur jos galima kreiptis?
Leidinį elektroniniu formatu galite atsisiųsti paspaudę knygelės pavadinimą.
   
 Leidinys
"10 žingsnių kaip tapti geresniais tėvais"
 

Šiame leidinyje rasite patarimus, kaip sutarti su savo vaikais draugiškai ir auklėti juos konstruktyviai.
Leidinį elektroniniu formatu galite atsisiųsti paspaudę leidinio pavadinimą.

   
Straipsnis
"Patarimai tėvams
apie vaikų saugumą internete"
 Straipsnį elektroniniu formatu galite atsisiųsti paspaudę straipsnio pavadinimą.
   

 

Puslapio sukūrimą parėmė Europos komisijos Teisingumo, laisvės ir saugumo generalinio direktorato Prevencijos ir kovos prieš nusikalstamumą programa.
Puslapyje išdėstytos pažiūros nėra oficiali Europos komisijos nuomonė. Europos komisija nėra atsakinga už puslapyje pateiktos informacijos panaudojimą.