Vaikai internete: statistika

Remiantis naujausio tarptautinio tyrimo duomenimis (EU Kids Online, 2010) Lietuvos vaikai yra aktyvūs interneto vartotojai. 86% tyrime dalyvavusių vaikų turi prieigą prie interneto ir juo naudojasi. Vidutinis pradedančiųjų interneto vartotojų amžiaus Lietuvoje yra 8 metai. Net 95% internetu besinaudojančių Lietuvos vaikų prisijugia prie interneto ne rečiau kaip kartą per savaitę.

Remiantis minėto tyrimo duomenimis, vidutiniškai 30 procentų 9-16 metų amžiaus Europos vaikų užmezga pažintis internete, o 9 procentai internetu besinaudojančių vaikų eina susitikti su  internetiniais draugais.  Tuo tarpu Lietuvoje daugiau nei 50 procentų vaikų bendrauja internetu su žmonėmis, kurių iš tikro nepažįsta ir daugiau nei 20 procentų  vaikų eina susitikti su internetiniais draugais. 

Tyrimo duomenys anglų kalba

 

Puslapio sukūrimą parėmė Europos komisijos Teisingumo, laisvės ir saugumo generalinio direktorato Prevencijos ir kovos prieš nusikalstamumą programa.
Puslapyje išdėstytos pažiūros nėra oficiali Europos komisijos nuomonė. Europos komisija nėra atsakinga už puslapyje pateiktos informacijos panaudojimą.