Kaip saugiai bendrauti internetu

Internetas suteikia daug galimybių bendrauti su draugais, dalintis svarbia informacija, susipažinti su naujais žmonėmis, žaisti žaidimus, mokytis. Tačiau norint saugiai bendrauti internetu, svarbu laikytis tam tikrų taisyklių.

Saugaus bendravimo internetu taisyklės:
  • Bendraujant internetu reikia naudoti slapyvardį. Negalima atskleisti savo asmens duomenų internete sutiktam draugui (savo vardo, pavardės, adreso, telefono numerio, mokyklos pavadinimo ir pan.) .
  • Būtina prisiminti, kad žmogaus, su kuriuo bendraujama internetu, vardas, amžius, lytis, net nuotraukos gali būti netikri, išgalvoti, net jei tas žmogus bendrauja labai draugiškai ir maloniai.
  • Susitikti su internetiniais draugais yra saugu tik su suaugusiųjų žinia ir tik viešoje vietoje. Jokiu būdu negalima eiti susitikti su internetiniu draugu vienam.
  • Būtina kreiptis pagalbos į suaugusius, jei kažkas internete priverčia jaustis nemaloniai, gąsdina, grasina ar tyčiojasi.

Kviečiame susipažinti su Paramos vaikams centro parengtais patarimais apie saugumą internete:
Patarimai vaikams ir paaugliams apie saugumą internete
Patarimai paaugliams apie saugų pasimatymą po pažinties internete
Patarimai tėvams apie vaikų saugumą internete

 

Puslapio sukūrimą parėmė Europos komisijos Teisingumo, laisvės ir saugumo generalinio direktorato Prevencijos ir kovos prieš nusikalstamumą programa.
Puslapyje išdėstytos pažiūros nėra oficiali Europos komisijos nuomonė. Europos komisija nėra atsakinga už puslapyje pateiktos informacijos panaudojimą.