Niekada nežinai, kas yra kitoje pusėje

 Paramos vaikams centras nuo gruodžio 4 dienos vykdo socialinę kampaniją apie vaikų saugumą internete „Niekada nežinai, kas yra kitoje pusėje“. Kampanijos metu mes parengėme  video, audio klipą, skrajutes, plakatus, kuriais norime atkreipti Tavo dėmesį ir priminti pagrindines taisykles, kaip saugiai bendrauti internetu.
 
Kaip saugiai bendrauti internetu:
  • ATMINK, KAD ŽMONĖS INTERNETE NEBŪTINAI SAKO IR RAŠO TIESĄ APIE SAVE. Žmogaus, su kuriuo bendrauji internetu, nurodytas vardas, pavardė, amžius ir nuotraukos gali būti netikri. Mes iš tiesų nežinome, kas tai per žmogus, nors jis gali rašyti labai maloniai ir draugiškai.
  • NAUDOK SLAPYVARDĮ IR NIEKADA NEATSKLEISK SAVO DUOMENŲ. Kai bendrauji internetu, naudok slapyvardį ir niekada neatskleisk savo vardo, pavardės, adreso, telefono numerio, mokyklos pavadinimo ir kitų savo duomenų. Bendravimui, naršymui internete naudok elektroninio pašto adresą, kuriame nėra nurodytas Tavo vardas ir pavardė.
  • NIEKADA NESUSITIKINĖK SU INTERNETE SUTIKTAIS ŽMONĖMIS BE TĖVŲ, GLOBĖJŲ ŽINIOS. Visada į pirmąjį susitikimą tegul Tave palydi suaugęs žmogus, kuriuo Tu pasitiki. Jei mintis apie suaugusiojo palydą į susitikimą su naujuoju draugu Tau atrodo neįmanoma,  kartu veskis keletą draugų. Susitikti su internete sutiktu žmogumi saugu yra tik viešoje vietoje: kavinėje, prekybos centre ar panašioje vietoje, kurioje bus daug žmonių. Jokiu būdu neik susitikti į naujo draugo namus, nesikviesk jo į savo namus, nesėsk į jo automobilį ir nesusitik ten, kur būtumėte vieni.
  • KREIPKIS PAGALBOS, JEI KAŽKAS TAU GRASINA AR TYČIOJASI. Tu turi teisę nutraukti Tau nemalonius pokalbius, pašalinti žmones iš draugų sąrašo socialiniuose tinkluose be jokio paaiškinimo. Jei internete kas nors tyčiojasi iš tavęs – neatsakyk į patyčias. Kreipkis pagalbos ir parodyk grasinančias žinutes, laiškus suaugusiems.
  • APIE NEMALONIUS DALYKUS INTERNETE PRANEŠK SUAUGUSIEMS, KURIAIS PASITIKI. Jeigu naršant internete kas nors Tau sukelia abejonių ar priverčia jaustis nemaloniai, nedelsiant apie tai pranešk tėvams arba kitiems suaugusiems, kuriais pasitiki.

Daugiau informacijos, kaip saugiai bendrauti internetu:
Patarimai vaikams ir paaugliams apie saugumą internete
Patarimai paaugliams apie saugų pasimatymą po pažinties internete
Socialinės kampanijos video klipas, audio klipas, skrajutės ir plakatai

 

Puslapio sukūrimą parėmė Europos komisijos Teisingumo, laisvės ir saugumo generalinio direktorato Prevencijos ir kovos prieš nusikalstamumą programa.
Puslapyje išdėstytos pažiūros nėra oficiali Europos komisijos nuomonė. Europos komisija nėra atsakinga už puslapyje pateiktos informacijos panaudojimą.

2010 © www.manosvetaine.lt